menu icon

Destek Hattı

Bizi Takip Edin

© 2019 kiraplus.com

Gizlilik Sözleşmesi

GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI

 

Kiraplus hoş geldiniz! Gizlilik politikamız (“Gizlilik Politikası”), uygulamalarımızı, ürünlerimizi ve servislerimizi (hepsi birlikte “Hizmetlerimiz”) kullanmak için kaydolduğunuzda ve Hizmetlerimizi kullanırken Kiraplus Teknoloji Pazarlama ve Ticaret A.Ş.  ("Kiraplus", "kiraplus.com", "biz" veya "bizim") tarafından toplanan bilgilerin işlenmesinde uygulanmaktadır. Bize üye olduğunuzda ve Hizmetlerimizi kullandığınızda Kişisel Verilerinizin tarafımızca işlenmesine ve/veya aktarılmasına izin verirsiniz. 

Ayrıca, Hizmetlerimizi kullanma şeklinizi düzenleyen Kullanım Şartlarımızı da lütfen inceleyin. Gizlilik politikamız ve uygulamalarımız hakkında soru veya şikâyetiniz varsa bizimle info@kiraplus.comadresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

1) Kişisel Verilerin İşlenmesi

a) Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin İlkeler

Anayasa’nın m. 20/III ve 6689 No’lu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ile ilgili mevzuat kişisel verilerin ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebileceği belirtilerek kişisel verilerin korunması güvence altına alınmıştır. Kişisel veri sahiplerine tanınan bu hak doğrultusunda Kiraplus olarak kişisel verileri ilgili mevzuatta belirtilen ilkeler doğrultusunda veya kişinin açık rızasının bulunduğu durumlarda aşağıdaki ilkelere uygun işlemekteyiz: - Hukuka ve Dürüstlük Kuralına Uygun İşleme - Kişisel Verilerin Doğru ve Gerektiğinde Güncel Olmasını Sağlama - Belirli, Açık ve Meşru Amaçlarla İşleme - İşlendikleri Amaçla Bağlantılı, Sınırlı ve Ölçülü Olma - İlgili Mevzuatta Öngörülen veya İşlendikleri Amaç için Gerekli Olan Süre Kadar Muhafaza Etme

b) Kişisel Verilerin İşlenme Şartları ve Amaçları

 

i) Hangi Bilgileri Topluyoruz?

(1) Sizin Bize Verdiğiniz Bilgiler

Kiraplus hesabına kayıt olduğunuzda veya Hizmetlerimizi kullandığınızda sizden (1) adınız, soyadınız, adresiniz, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız gibi, sizi kişisel olarak tanımamız için gerekli olabilecek bilgiler (“Kişisel Bilgiler”) ile (2) geliriniz, cinsiyetiniz ve hane halkınız gibi diğer bilgileri sizi tanımak ve ödemenizin güvenli şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla istemekteyiz. T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranız Kredi Kayıt Bürosundan Findeks kredi notunuzun ve raporunuzun tarafımızdan öğrenilmesi amacıyla kimliğinizi doğrulamak için talep etmekteyiz. Ayrıca, “İletişim” formları dâhil olmak üzere Hizmetler’e ilişkin çeşitli başka form ve yerler üzerinden veya Hizmetlerimizi sağlayabilmemiz ve geliştirebilmemiz için sizinle başka yollarla iletişime geçtiğimizde de Kişisel Bilgileri ve diğer bilgileri doğrudan sizden toplayabiliriz. 

 

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik verileri olan özel nitelikli kişisel verileri hiçbir şekilde toplamıyoruz, işlemiyoruz ve kaydetmiyoruz.

(2) Hizmetlere Erişim Sağladığınızda veya Hizmetleri Kullandığınızda Topladığımız Bilgiler

Hizmetlere erişim sağladığınızda veya Hizmetlerimizi kullandığınızda, biz ve üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarımız, bize Hizmetlere nasıl eriştiğinizi ve etkileşime geçtiğinizi söyleyen Kişisel Bilgilerinizin toplandığı aşağıda belirtilen teknolojilerden yararlanabiliriz 

(3) Üçüncü Şahısların Sizinle İlgili Verdiği Bilgiler

Sizinle ilgili topladığımız bilgileri, size hizmet etme kapasitemizi geliştirmek, size sunduğumuz içeriği özelleştirebilmek ve size ilginizi çekebileceğine inandığımız finansal ürün ve hizmetlerle ilgili fırsatları sunabilmemiz için üçüncü şahıslardan aldığımız bilgilerle destekleyebiliriz. Bu, örneğin, kayıt olduğunuzda adınıza temin edebileceğimiz kredi raporu ve ücretsiz kredi puanını kapsar. Dış kaynaklardan aldığımız bilgileri, Hizmetler aracılığıyla topladığımız bilgilerle birleştirebiliriz. Sizden veya üçüncü şahıslardan topladığımız sizinle ilgili tüm bilgileri işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartlarımıza uygun olarak kullanırız.

(4) Sizin Üçüncü Şahıslar Hakkında Verdiğiniz Bilgiler

Hizmetlerimizden bir arkadaşınıza bahsetmek için tavsiye programımızı kullandığınız takdirde size arkadaşınızın adı ve eposta adresini sorarız. Ardından arkadaşınızı sitemizi ziyarete davet eden bir eposta göndeririz. Kiraplus, verdiğiniz bilgileri sadece bu epostayı göndermek ve tavsiye programımızın başarısını takip etmek amacıyla saklar. Verdiğiniz bilgiler, arkadaşınız bir hesap oluşturmadığı ve o şahıstan başka şekilde bir izin almadığımız sürece başka pazarlama amaçlarıyla kullanılmaz. Hizmetlerimiz üzerinden “bir arkadaşa gönder” özelliğini kullandığınızda adınız ve eposta adresinizin arkadaşınıza gönderilen yazıya dâhil edilebileceğini lütfen unutmayın.

(5) Üçüncü Şahısların Topladığı Bilgiler

Kiraplus, kendi koşullarına göre düzenlenen ve işbu Gizlilik Politikasına tabi olmayan üçüncü şahıs web sitelerine link verebilir. Bu üçüncü şahıs siteleri üzerinde kontrolümüz bulunmamakta olup bu siteler Cihazınıza kendi çerezlerini ve başka dosyaları yerleştirebilir, veri, web sitesi kullanım bilgileri ve Cihaz Kimlik Bilgilerinizi toplayabilir veya sizden Kişisel Bilgi isteğinde bulunabilir. Üçüncü şahısların gizlilik uygulamalarından sorumlu değiliz. Hizmetlerimizden çıkarken dikkatli olmanızı ve üçüncü şahıslara herhangi bir Kişisel Bilgi vermeden önce tüm üçüncü şahıs web siteleri ve uygulamalarının gizlilik politikaları ve hizmet şartlarını okumanızı öneririz.

Ayrıca, Hizmetlerimiz Facebook Beğen butonu ve widget’ları, “Paylaş” butonu ve sitemiz üzerinde çalışan interaktif mini programlar gibi sosyal medya özellikleri içerebilir. Bu özellikler IP adresiniz, sitemizde hangi sayfaları ziyaret ettiğiniz bilgilerini toplayabilir ve düzgün çalışmak için bir özelliği etkinleştirmek amacıyla çerez yerleştirebilir. Sosyal medya özellikleri ve widget’ları üçüncü şahısların veya doğrudan bizim sitemizin sunucularındadır. Bu özelliklerle yaptığınız etkileşimler, ilgili özelliği sağlayan şirketin gizlilik politikasına tabidir.

 

ii) Topladığımız Bilgileri Hangi Amaçlarla Kullanıyoruz?

Topladığımız bilgileri Hizmetlerimizi sağlamak, devam ettirmek, korumak, optimize etmek ve geliştirmek ve kullanıcı deneyimimizi geliştirmek amacıyla kullanıyoruz. Örneğin, topladığımız bilgileri aşağıdaki gibi kullanmaktayız

 

2) Kişisel Verilerin Aktarılması 

a) Kişisel Verilerin Aktarılmasına ilişkin Genel İlkeler:

Kiraplus, hukuka uygun olarak elde etmiş olduğu kişisel verileri veri işleme amaçları doğrultusunda gerekli güvenlik önlemlerini alarak veri sahibinin kişisel verilerini/ özel nitelikli kişisel verilerini üçüncü kişilere aktarabilmektedir. Bu doğrultuda Kiraplus kişisel verileri yukarıda belirtilen işleme şartlarından ve aşağıda belirtilen şartlardan birinin varlığı halinde üçüncü kişilere aktarabilecektir: - Kişisel veri sahibinin açık rızası var ise, - Kanunlarda kişisel verinin aktarılacağına ilişkin açık bir düzenleme var ise, - Kişisel veri sahibinin veya başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu ise ve kişisel veri sahibi fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda ise veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmıyorsa; - Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olmak kaydıyla sözleşmenin taraflarına ait kişisel verinin aktarılması gerekli ise, - Kiraplus’ın hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için kişisel veri aktarımı zorunlu ise, - Kişisel veriler, kişisel veri sahibi tarafından alenileştirilmiş ise, - Kişisel veri aktarımı bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu ise, - Kişisel veri sahibinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, Kiraplus’ın meşru menfaatleri için kişisel veri aktarımı zorunlu ise.

 

b) Kişisel Verileriniz Nasıl Paylaşılır?

Kiraplus, Kişisel Bilgilerinizi aşağıdaki koşullar dışında hiçbir amaçla üçüncü şahıslarla paylaşmaz.

• Açık İzninizi Alarak. İzninizi aldığımızda Kişisel Bilgilerinizi (TCKN ve cep telefonunuzu) kimlik bilgilerinizi doğrulamak amacıyla üçüncü taraf iş ortaklarımızla paylaşırız. Örneğin, bizde bir hesap oluşturduğunuzda adınıza kredi raporu ve kredi puanı edinebilmek amacıyla Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraf iş ortaklarımızla paylaşmak üzere izninizi isteriz. 

• Üçüncü Şahıslara Bilgi Vermeyi Tercih Ettiğinizde. Hizmetlerin parçası olarak, tarafınıza şirketimize bağlı olmayan üçüncü şahıslara bilgi sunulmasını gerektiren hizmetlere ilişkin fırsatlar sunulabilir. Örneğin, sizden pazarlama ortaklarımızın sunduğu tekliflere yanıt vermeniz istenebilir veya tarafınıza pazarlama ortaklarımız, ticari ortaklarımız ve sponsorlarımız gibi üçüncü şahıslarla birlikte sunduğumuz müşterek markalı hizmetler sunulabilir. Bu fırsatlar günden güne değişmekle birlikte ilgili üçüncü şahsın kimliğini belirtiriz ve genel olarak, özel bir teklifle veya müşterek markalı bir hizmetle ilgilendiğiniz takdirde işlemi tamamlamak için üçüncü şahıs sitesine yönlendirilirsiniz veya sizden sitemiz üzerindeki bir form aracılığıyla üçüncü şahıslara bilgi vermeniz istenir. Özel bir teklif veya müşterek markalı bir hizmetle ilgili olarak sizden üçüncü bir şahsa bilgi sunmanız istendiğinde bilgilerinizi hem bize hem de üçüncü şahsa sunuyor olabilirsiniz. Biz, özel bir teklif veya müşterek markalı bir hizmetle bağlantılı olarak topladığımız bilgileri işbu Gizlilik Politikasına göre kullanırız, ancak üçüncü şahısların gizlilik uygulamaları bizim sorumluluğumuzda değildir. Daha detaylı bilgi için “Üçüncü Şahısların Topladığı Bilgiler” bölümüne bakınız.

• Bilgileri Kamuya Açık Olarak İfşa Ettiğinizde.Hizmetler, Kişisel Bilgiler dahil olmak üzere, herkes tarafından görüntülenebilen (kullanıcı profilinizin herkese açık kısımları veya herkesin erişimine açık bloglarda yayınladığınız yorumlar gibi) fikir, soru, yorum, öneri ve başka içerikler arz etmenize izin verebilir (birlikte “Kullanıcı İçeriği”). Kullanıcı İçeriğini biz ve başkaları çoğaltabilir, yayımlayabilir, dağıtabilir ve başka şekillerde çevrimiçi veya çevrimdışı ortam ve formatlarda (hâlihazırda mevcut veya sonradan geliştirilen) kullanabiliriz. Bu Kullanıcı İçeriklerine üçüncü şahıslar erişim sağlayabilir ve bunları internet genelinde üçüncü şahıslarla da paylaşma ehliyetine sahip olabilir. Lütfen, Kişisel Bilgiler dahil olmak üzere, Kullanıcı İçeriğinizle bağlantılı olarak paylaştığınız bilgilere karar vermeden önce dikkatli düşünün. Kiraplus, herkese açık hale getirmeyi tercih ettiğiniz bilgilere kimlerin erişim sağlayacağı üzerinde kontrol sahibi olmayıp bu herkese açık bilgilere erişim sağlayan şahısların sizin gizliliğinize saygı göstereceğinden ve bunların güvenliğini muhafaza edeceğinden emin olamaz. İşbu Gizlilik Politikası, Hizmetler aracılığıyla veya başka yollarla herkese açık şekilde ifşa ettiğiniz ve başkalarıyla paylaştığınız bilgiler için geçerli değildir. 

Kişisel Bilgilerinizin Kullanıcı İçeriğinden kaldırılmasını talep etmek için info@kiraplus.com adresinden bizimle iletişime geçin. Bazı durumlarda kişisel Bilgilerinizi Kullanıcı İçeriğinden kaldıramayabiliriz ve bu durumda bunu yapamadığımıza ve nedenine dair sizi bilgilendiririz.

• Üçüncü Şahıslar Bizim Adımıza Hizmet Sunduğunda. Hizmetlerin sunuculuğu, Hizmet özelliklerinin tasarlanması ve işletilmesi, Hizmet analizlerinin takibi, Hizmetlerle doğrudan veya dolaylı bağlantılı olarak kullanılan verilerin temini, Hizmetlerin pazarlanması, Kiraplus’ın tekliflerle ilgili sizinle iletişime geçmesinin sağlanması ve diğer idari hizmetlerin ifası gibi, bizim veya sizin adınıza Hizmetlerin belirli unsurlarının desteklenmesi ve ifası amacıyla üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılardan ve tedarikçilerden faydalanabiliriz. Bu üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılar ile satıcılara, sizin veya bizim için ifa ettikleri hizmetlerle bağlantılı olarak, Kişisel Bilgiler dahil olmak üzere, kullanıcı bilgilerine erişim izni verebiliriz. Hizmetlerimizle bağlantılı olarak bu üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılar ve tedarikçiler ayrıca Cihazınız üzerine kendi çerezleri, web işaretçileri ve gömülü kodlar yerleştirebilir ve bunlara erişim sağlayabilir ve başka yollarla sizin hakkınızda bilgi toplayabilir ve bilgilere erişim sağlayabilir.

Bir Ticari İşlemin Parçası Olarak. Kişisel Bilgileriniz ve Kullanım Bilgileriniz dahil olmak üzere, bilgilerinizi, işbu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlarla herhangi bir ana kuruluş, bağlı kuruluş veya iştirakle paylaşabilir. Ayrıca bu bilgileri: (i) Hizmetlerin müteakip sahibi, müşterek sahibi veya operatörüne veya (ii) herhangi bir şirket birleşmesi, iktisap, konsolidasyon, yeniden yapılanma, pay senetlerinin çoğunluğunun satışı, varlıklarımızın tamamı veya önemli bir kısmının satışı ve başka kurumsal değişiklikler ile bağlantılı olarak ifşa etme ve aktarma hakkını saklı tutarız. Bu gibi durumlarda, bu gibi ticari işlemlerin neticesinde Kişisel Bilgilerinizin kullanımında veya Kişisel Bilgilerle ilgili tercihlerinizde önemli değişiklikler olması durumunda, pazarlama tercihlerinizde belirtilen eposta adresinize gönderilen bildirimle veya sitemize konulan öne çıkan bir bildirim yoluyla bilgilendirilirsiniz

c) Kişisel Verilerin Yurtdışına Aktarılması:

Kiraplus meşru ve hukuka uygun kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda kişisel veri sahibinin kişisel verilerini aşağıdaki hallerde yurtdışına aktarabilecektir: - Veri sahibinin açık rızasının bulunması halinde veya - Veri sahibinin açık rızası bulunmadığı ancak yukarıda belirtilen diğer şartlardan bir veya birkaçının bulunması halinde; (i) Verilerin aktarıldığı ülkede yeterli koruma bulunması ve (ii) Verilerin aktarıldığı ülkede yeterli koruma bulunmaması durumunda Kiraplus’ın ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlusu ile birlikte yeterli korumayı yazılı olarak taahhüt etmesi ve KVK Kurulu’nun izninin alınması kaydı ile.

 

3) Kişisel Verilerin Korunması:

Kiraplus, işlediği kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için ilgili mevzuat uyarınca öngörülen ve KVK Kurulu tarafından bildirilecek olan diğer idari ve teknik önlemleri alarak kişisel verilerin hukuka uygun olarak işlenmesini ve korunmasını temin etmektedir. Bu kapsamda Kiraplus, kişisel verilerin hukuka uygun olarak işlenmesi, güvenli ortamlarda saklanması, yetkisiz erişim riskleri ile diğer her türlü hukuka aykırı erişimlerin önlenmesi, arızi olarak gerçekleşen veri kayıplarının önlenmesi, verilere kasıtlı olarak zarar verilmesi ile silinmesinin önlenmesi için teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetinin de ele alındığı makul derecedeki teknik ve idari önlemleri almaktadır.

 

4) Kişisel Veri Sahibinin Aydınlatılması, Hakları ve Bilgilendirilmesi 

a) Kiraplus’ın Aydınlatma Yükümlülüğü

İlgili mevzuat ve burada belirtilen kişisel veri işleme faaliyeti genel ilkeleri çerçevesinde, üyeliğiniz sırasında size aşağıdaki hususlara ilişkin bilgi verilmektedir:

• Kiraplus’ın ve varsa temsilcisinin kimliği,

• Kişisel verilerinizin hangi amaçla işlendiği,

• İşlenen kişisel verilerinizin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği,

• Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi

• Kullanıcı haklarına ilişkin bilgi

b) Kiraplus Kullanıcılarının Hakları

Kiraplus kullanıcıları, Kiraplus’a başvurarak;

• Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme,

• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

• Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

• Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,

• Kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

• İşlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

• Kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme

haklarına sahiptir.

c) Kişisel Veri Sahiplerinin Bilgilendirilmesi 

Kiraplus, kişisel veri sahiplerine gereken bilgilendirmelerin yapılması amacıyla Kanunun 13. Maddesine uygun olarak gerekli kanalları, iç işleyişi, idari ve teknik düzenlemeleri yürütmektedir. Bu doğrultuda kişisel veri sahipleri yukarıda belirtilen haklarına ilişkin taleplerini Kiraplus’a iletmeleri durumunda talebin niteliğine göre talebe karşılık gerekçeli olumlu/olumsuz yanıtını en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak bildirmektedir. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kiraplus, KVK Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilecektir. Kişisel veri sahipleri yukarıda belirtilen haklarına ilişkin taleplerini info@kiraplus.come-mail adresine iletebileceklerdir. Kişisel veri sahipleri tarafından yapılacak olan başvurular, kişisel veri sahibinin kimliğini tespit edecek belgelerle birlikte email veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen bir yöntemin izlenmesi yoluyla gerçekleştirilecektir.

Kişisel veri sahipleri adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır. Kiraplus, başvuruda bulunan kişinin kişisel veri sahibi olup olmadığını tespit etmek adına ilgili kişiden bilgi talep edebilir, başvuruda belirtilen hususları netleştirmek adına, kişisel veri sahibine başvurusu ile ilgili soru yöneltebilir. Kişisel veri sahibi Kanunun 14. maddesi gereğince başvurunun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; Kiraplus’ın yanıtını öğrendiği tarihten itibaren otuz ve her hâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde KVK Kurulu’na başvuruda bulunabilir.

d) Kişisel Bilgilerinizin Doğruluğu

Kayıt işleminin parçası olarak bize sunduğunuz iletişim bilgileri gibi, tarafımıza verdiğiniz bilgilerin doğruluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Vermiş olduğunuz belirli Kişisel Bilgilere kayıtlı eposta adresiniz ve şifreniz ile oturum açarak erişim sağlayıp “Kişisel Bilgiler” sayfamız üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Hizmetlerimizden daha fazla faydalanmak istemediğinizde üyeliğinizi iptal ederek hesabınızı kapatabilirsiniz. 

e) İletişim Tercihleri 

Ayrıca, iletişim tercihlerinizi değiştirmek için “İletişim” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Örneğin, bültenleri ve uyarı epostalarını almamayı isteyebilirsiniz (bunu epostalarda yer alan “abonelikten çık” talimatlarını izleyerek de yapabilirsiniz). “İletişim” sayfasına zaman zaman yeni pazarlama iletişim kategorileri eklenebilir.

 

5) Kişisel Verilerin Saklanma Sürelerine İlişkin İlkeler 

Kişisel veriler, Kiraplus tarafından ilgili mevzuatta öngörülen süreler boyunca ve hukuki yükümlülükleri doğrultusunda saklanmaktadır. Kanunun 16. Maddesi gereğince kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin şartların sona ermesi halinde kişisel verileriniz silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir. Daha fazla bilgi için Kiraplus’ın Kişisel Veri Saklama ve İmha Politikası’nı inceleyebilirsiniz. 

 

6) Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi ve Anonimleştirilmesi Şartları

Türk Ceza Kanunu’nun 138. maddesinde ve Kanunu’nun 7. maddesinde düzenlendiği üzere ilgili kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde her halükarda ilgili mevzuat hükümleri göz önünde bulundurularak Kiraplus’ın kararına istinaden veya kişisel veri sahibinin talebi üzerine Kiraplus’ın Kişisel Veri Saklama ve İmha Politikası’na uygun bir şekilde kişisel veriler silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir.

 

7) Çerezler ve Çevrimiçi Takip

a) Reklam Hizmet Sağlayıcıları

Analiz işlemleri gerçekleştirmek web sitemizde bizimle bağlantılı olmayan ürün ve hizmetlerin reklamını yapmak üzere üçüncü şahıs reklam ağları, pazarlama ortakları, yayıncılar ve başka kuruluşlarla (“Reklam Hizmet Sağlayıcıları”) birlikte çalışabiliriz. Bu reklam pazarlama hizmetleri ile bağlantılı olarak, biz veya Google Analytics (aşağıda ele alınmıştır) gibi Reklam Hizmet Sağlayıcıları, takip ve pazarlama analiz işlemleri gerçekleştirmek ve ilginizi çekmesi daha muhtemel olan reklamlar sunmak amacıyla (“İlgi Esaslı Reklamlar”) sitemizi veya başka web sitelerini nasıl kullandığınız hakkında davranışsal bilgiler toplamak için çerezler, web işaretçileri ve benzeri teknolojiler kullanabilir. Reklam Hizmet Sağlayıcılarımız belirli web sitelerinde İlgi Esaslı Reklamların tümü veya bazılarını kapatmanıza izin verebilir. Örneğin, Reklam Hizmet Sağlayıcılarımızın birçoğu Ağ Reklam İnisiyatifi kapatma programı veya Dijital Reklam İttifakı kapatma programına dahildir.

b) Google Analytics Reklam Özellikleri İle İlgili İfşalar

Başka Reklam Hizmet Sağlayıcılarından alınan hizmetlere ilaveten, pazarlama analizleri ve tanıtımlarımızın parçası olarak aşağıda belirtilen Google Analytics Reklam Özelliklerinden faydalanıyoruz: Remarketing with Google Analytics, Google Display Network Impression Reporting, DoubleClick Platform entegrasyonları ve Google Analytics Demographics and Interest Reporting. Muhtelif zamanlarda Google Analytics’in sağladığı başka hizmetlerden de faydalanabiliriz. Google, kullanıcılara Google’ın Reklam ayarlarından ve web tarayıcısı kapatma eklentileri üzerinden Google Analytics Özelliklerini kapatma seçeneği sunmaktadır. 

c) Sinyalleri İzleme

Kiraplus, tarayıcınızdaki “izleme” talimatları dahil olmak üzere, izleme mekanizmaları ile ilgili otomatik sinyallere yanıt vermez. Ancak, çerezlerin ve benzer teknolojilerin kullanılmasını önlemek veya sınırlandırmak için tarayıcınızdaki gizlilik tercihlerini değiştirebilirsiniz. Flash cookie’lerin diğer tarayıcı çerezlerinden daha farklı işlediğini ve Flash cookie’lerin kaldırılması için farklı tarayıcıların kendi yönetim araçların sunabileceğini unutmayın. Çerezlerin, Flash cookie’lerin ve benzeri teknolojilerin engellenmesi halinde birçok sitede tarama deneyiminizin etkilenebileceğini ve üyelerimize sunduğumuz birçok kişiselleştirilmiş özellik dahil olmak üzere, bazı Kiraplus Hizmetlerini kullanamayabileceğini unutmayın.

 

8) Hizmetlerle İlgili Diğer Önemli Bilgiler

a) Güvenlik Uygulamaları 

Kiraplus, T.C. kimlik numaraları dahil olmak üzere, hakkınızda topladığımız Kişisel Bilgilerin gizliliğini korumak için fiziksel, elektronik, idari ve usuli tedbirler uygulamaktadır. T.C. kimlik numaralarının kaybedilmesi ve suiistimaline karşı koruma sağlamak için bu numaralara erişimi kısıtlıyor ve yasa bunu şart koşmadığı ve izin vermediği müddetçe T.C. Kimlik numaralarını üçüncü şahıslara ifşa etmiyoruz. 

Hizmetlerimizin güvenliği hakkında sorularınız varsa bize  info@kiraplus.com adresinden eposta gönderebilirsiniz. 

b) Hesabınızın Kapatılması

Tarafımızdaki hesabınızı kapatmak istediğiniz takdirde lütfen Kullanım Şartlarında belirtilen talimatları izleyin. Kiraplus, belirli kayıt tutma ve bilgi saklama şartlarına uymak zorunda olabilir. Bu nedenle, hesabınızı kapatma talebinde bulunduğunuzda hesap bilgileriniz hemen silinemeyebilir. Ancak, hesabınızı devre dışı bırakır ve böylelikle hesabınıza Kiraplus yetkili personeli dışında hiç kimse erişemez. Ayrıca hesabınız kapatıldığında Kiraplus tarafınızla daha fazla iletişim kurmaz. Yasal ve zorunlu kayıt tutma amaçlarıyla gerekli olduğu haller dışında verileriniz iki yıl süreden sonra anonimleştirilir ve sonrasında tarafımızda süresiz olarak saklanabilir. Otomatik yedekleme sistemimiz anonimleştirilen hesapları kayıt altında tutabilir. 

c) Gizlilik Politikamızdaki Değişiklikler

İşbu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasında dilediğimiz zaman tarafınıza haber vermeden değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Kişisel Bilgiler ve kredi rapor bilgilerini kullanma şeklimizde maddi değişiklikler olması halinde Kiraplus hesabınız için belirtilen eposta adresine bildirim göndererek veya değişiklik yürürlüğe girmeden sitemizde öne çıkan bir bildirim yayınlayarak sizi bilgilendirir. Ayrıca Kiraplus, bu gibi politika değişikliklerini de hemen bu sayfada yayınlar. Yapılan değişiklikler, yenilenen Gizlilik Politikasının yayınlanması üzerine derhal yürürlüğe girer.

d) Daha Fazla Bilgi

Daha fazla bilgi almak veya işbu politika ve Kiraplus’taki gizlilik uygulamaları hakkındaki sorularınız için info@kiraplus.comadresine doğrudan eposta göndererek iletebilirsiniz.

 

Son Güncelleme: 29.03.2018