ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Finance in Motion

Finance in Motion, dünyanın önde gelen Etki yatırım Yönetimi yapan şirketlerinden birisidir. Özellikle gelişim ekonomisini hedefleyen Finance in Motion, 2 Milyar Euro’luk etki fonlarını yönetmektedir.

 

EFSE (Güneydoğu Avrupa Bölgesi için Avrupa Fonları)

EFSE, Doğu Avrupa ve Güneydoğu Avrupa bölgesinin ekonomik gelişimi ve kalkınmasını sağlamayı hedefleyen, bu bölgelerdeki mikro ve küçük ölçeklerdeki şirketleri destekleyen bir fondur.

 

Meta Profiling

META, işletmelerin girişimcilik yeteneklerini beslemelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmak amacıyla girişimcilik potansiyelini belirleyen bir psikometrik testtir. Harvard Girişimcilik Finans Laboratuvarı ve İngiltere Hükümeti ile işbirliği içinde Goldsmiths, New York University ve University College London'nınn önde gelen araştırmacıları tarafından tasarlanan META, 4 yıllık kapsamlı bir araştırma programının sonucudur ve 10 dilde, 25 farklı ülkede dilde, 100.000den fazla kişi tarafından cevaplanan sorulardan oluşmaktadır.

 

Findeks

Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), önde gelen dokuz bankanın ortaklığında 11 Nisan 1995 tarihinde kurulmuştur. Finans sektörünün köklü kuruluşları arasında yer alan KKB, 2017 yıl sonu itibarıyla 44 banka, 61 faktoring, 23 leasing, 4 sigorta, 14 tüketici finansman, 7 varlık yönetim şirketi ve 3 diğer olmak üzere toplam 156 üyeye sahiptir. 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nda öngörüldüğü üzere (md.73/4) en az beş banka tarafından kurulacak şirketler vasıtasıyla yapacakları her türlü bilgi ve belge alışverişini sağlamak üzere kurulmuş bir şirket olan KKB’de üye statüsünde bulunan kuruluşlar, ilgili Kanun’un aynı maddesi uyarınca, müşterilerine ait kredi bilgilerini Nisan 1999’dan bu yana birbirleriyle paylaşmaktadır.

 

iyzico

iyzico, 2012 yılında, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunma amacıyla Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından İstanbul’da kuruldu. Avrupa’nın saygın şirketlerinde uzun yıllar önemli pozisyonlarında görev alan Özbuğutu ve Isın, bu alandaki tecrübelerini iyzico ile Türkiye pazarına taşıdılar ve tamamen bu pazara adapte olmuş inovatif bir platform oluşturdular.